mikro kumlama

Ostim Ankara Kumlama tarafından sizlere sunulan ahşap kumlama hizmeti,  yüksek basınç kullanmak sureti ile çeşitli aşındırıcıların ahşap yüzeye püskürtülmesi ve akabinde bu yüzeyin bu yöntem ile temizlenerek pürüzlendirme sağlamasına denmektedir. Ahşap Kumlama hizmeti, Ostim Ankara Kumlama’nın birbirinden değerli hizmetlerinden yalnızca bir tanesidir. mikro kumlama Peki, ahşap kumlamanın avantajları nelerdir? Ahşap Kumlama hangi malzemede tercih edilir?

Ahşap Kumlama Nedir?

Ahşap Kumlama işlemi, adından da anlaşılacağı üzere, ahşap olan ham maddeler için kullanılmakta olan bir kumlama işlemidir.  Ahşap olan aksam, parça ya da makineler boya kalıntılarından ve pastan arındırılmakta akabinde de boyanın yüzeye çok daha iyi tutunması sağlanarak pürüzsüz bir bitiş elde edilmektedir.mikro kumlama
Ahşap kumlama işleminde, yüksek basınçlı hava kullanılır. Bu işlemde, farklı iriliklerde kumlar parça üzerine fırlatılır ve sonuç inanılmaz derecede pürüzsüz olur.  Bu işlem, ahşap parçanın çok daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Kumlama işleminden sonra parça adeta yenilenir.mikro kumlama
Ostim Ankara Ahşap Kumlama, özel olarak imal edilen ve grit adı verilen çeşitli aşındırıcı maddeler yardımı ile yapılmakta olan bir işlemdir. Bu işlemde, mevcut olan parçanın boyutuna göre işlem süresi ve şekli değişmektedir. Ayrıca uygulanacak ahşabın parça boyutuna göre imal edilen kumlama makineleri ile özel olarak yapılmaktadır.

Ahşap Kumlama ile Yenilenin

Ahşabın, pas ve korozyona uğrama durumu, malzemenin yani ahşabın üzerinde yağ, kir ve pas oluşumunu meydana getirir. mikro kumlama Bu durum da söz konusu ahşap yüzeyin işlevini yitirmesine neden olmaktadır. İşte bu nedenle kumlama makinaları ile ahşabın zaman içerisinde pas ve korozyona uğraması nedenli kullanım ömrünü yitirmemesi, ahşabın kullanım ömrünü uzatması sağlanır.

Ostim Ankara Ahşap Kumlama Hizmeti

Kurulduğu ilk günden bu yana Ostim Ankara Kumlama’nın kumlama & boyama hizmetlerinde, ilgili personellerimiz ve alanında uzman ekibimiz gerekli olan tüm süreçleri profesyonelce yerine getirmektedir. Kumlama işlemi sayesinde, birçok malzeme yenilenmekte ve yıllar boyu aynı kalitesiyle kullanılmaya devam edilmektedir. mikro kumlama Siz de yerinde kumlama ve boya hizmetleri için bize ulaşabilir, tüm hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.