çelik kumlama fiyatları

Ostim Ankara Kumlama tarafından sizlere sunulan çelik kumlama hizmeti,  yüksek basınç kullanmak sureti ile çeşitli aşındırıcıların çelik yüzeye püskürtülmesi ve akabinde bu yüzeyin bu yöntem ile temizlenerek pürüzlendirme sağlamasına denmektedir. çelik kumlama fiyatları Çelik Kumlama hizmeti, Ostim Ankara Kumlama’nın birbirinden değerli hizmetlerinden yalnızca bir tanesidir. Peki, çelik kumlamanın avantajları nelerdir? Çelik Kumlama hangi malzemede tercih edilir?

Çelik Kumlama Nedir?

Çelik Kumlama işlemi, adından da anlaşılacağı üzere, çelik olan ham maddeler için kullanılmakta olan bir kumlama işlemidir. çelik kumlama fiyatları  Çelik olan aksam, parça ya da makineler boya kalıntılarından ve pastan arındırılmakta akabinde de boyanın yüzeye çok daha iyi tutunması sağlanarak pürüzsüz bir bitiş elde edilmektedir.
Çelik kumlama işleminde, yüksek basınçlı hava kullanılır. Bu işlemde, farklı iriliklerde kumlar parça üzerine fırlatılır ve sonuç inanılmaz derecede pürüzsüz olur.  Bu işlem, çelik parçanın çok daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Kumlama işleminden sonra parça adeta yenilenir.çelik kumlama fiyatları
Ostim Ankara Çelik Kumlama, özel olarak imal edilen ve grit adı verilen çeşitli aşındırıcı maddeler yardımı ile yapılmakta olan bir işlemdir. çelik kumlama fiyatları Bu işlemde, mevcut olan parçanın boyutuna göre işlem süresi ve şekli değişmektedir. Ayrıca uygulanacak çeliğin parça boyutuna göre imal edilen kumlama makineleri ile özel olarak yapılmaktadır.

Çelik Kumlama ile Yenilenin

Çeliğin, pas ve korozyona uğrama durumu, malzemenin yani çeliğin üzerinde yağ, kir ve pas oluşumunu meydana getirir. Bu durum da söz konusu çelik yüzeyin işlevini yitirmesine neden olmaktadır. İşte bu nedenle kumlama makinaları ile çeliğin zaman içerisinde pas ve korozyona uğraması nedenli kullanım ömrünü yitirmemesi, çeliğin kullanım ömrünü uzatması sağlanır.çelik kumlama fiyatları

Ostim Ankara Çelik Kumlama Hizmeti

Kurulduğu ilk günden bu yana Ostim Ankara Kumlama’nın kumlama & boyama hizmetlerinde, ilgili personellerimiz ve alanında uzman ekibimiz gerekli olan tüm süreçleri profesyonelce yerine getirmektedir. Kumlama işlemi sayesinde, birçok malzeme yenilenmekte ve yıllar boyu aynı kalitesiyle kullanılmaya devam edilmektedir. Siz de yerinde kumlama ve boya hizmetleri için bize ulaşabilir, tüm hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.