kabin kumlama makinası

Ostim Kumlama, Ankara merkezli olup kurulduğu ilk günden bu yana birçok sektöre hizmet vererek gün geçtikçe büyümektedir. Kumlama ve boyama hizmetleri ile sektörde adından söz ettiren firmamızın birbirinden değerli hizmetlerinden birisi de iş makinaları kumlama hizmetidir. Peki, kumlama nedir? İş makinaları kumlama nedir? Neden kumlama işlemine gerek görülür?

Kumlama İşlemi Nedir?

Kumlama işlemi sayesinde, birçok malzeme yenilenmekte ve yıllar boyu aynı kalitesiyle kullanılmaya devam edilmektedir. Kumlama hizmetini en yalın şekilde anlatmak gerekirse; metalin zaman içerisinde pas ve korozyona uğramasından söz etmek gerekir. Metalin, pas ve korozyona uğrama durumu, malzemenin yani metalin üzerinde yağ, kir ve pas oluşumunu meydana getirir. kabin kumlama makinası Bu durum da söz konusu metal yüzeyin işlevini yitirmesine neden olmaktadır. İşte bu nedenle kumlama makinaları ile metalin zaman içerisinde pas ve korozyona uğraması nedenli kullanım ömrünü yitirmemesi, metalin kullanım ömrünü uzatması sağlanır.
Ostim Ankara İş Makinaları Kumlama, özel olarak imal edilen ve grit adı verilen çeşitli aşındırıcı maddeler ile birlikte yapılmakta ve işlem tamamlanmaktadır. Ostim Ankara İş Makinaları kumlama işlemi de kumlama yapılacak olan mevcut parçanın boyutlarına göre değişmektedir.  İş makinaları kumlama işlemi, parça boyutuna göre imal edilen taşlama makinaları ile birlikte yapılmaktadır.kabin kumlama makinası
İş makinaları kumlama işlemi için bu makinelerin haznelerine uygun taşlama kumu yerleştirilmekte ve makine de işleme hazır hale getirilmektedir. Kumlama işleminde,  Ostim Ankara Kumlama ile metal yüzeyde görünen ya da mikron boyutlardaki pas ve korozyon yok edilmektedir. Bu sayede istenmeyen pek çok görüntü de ortadan kaldırılmış olur. Bu işlem de metalin kullanım ömrünü doğrudan uzatır.kabin kumlama makinası

Ostim Ankara İş Makinaları Kumlama

Kurulduğu ilk günden bu yana Ostim Ankara Kumlama’nın kumlama & boyama hizmetlerinde, ilgili personellerimiz ve alanında uzman ekibimiz gerekli olan tüm süreçleri profesyonelce yerine getirmektedir. Kumlama işlemi sayesinde, birçok malzeme yenilenmekte ve yıllar boyu aynı kalitesiyle kullanılmaya devam edilmektedir. Siz de iş makinaları kumlama ve boya hizmetleri için bize ulaşabilir, tüm hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.